Półkolonie z językiem angielskim – 22-26.07.2019

W dniach 22-26 lipca 2019 roku w goleszowskiej parafii odbyły się półkolonie z językiem angielskim prowadzone przez gości ze Stanów Zjednoczonych.

48 dzieci z Goleszowa i okolic przez pięć dni w godzinach od 9 do 15 poznawało Boże dary, którymi ludzie zostali obdarowani – Ducha Świętego, nauczycieli, wiarę, radość oraz nowe życie. Uczestnicy poznali historię Zesłania Ducha Świętego, Filipa zwiastującego Ewangelię dworzaninowi królowej Etiopii, nawrócenia apostoła Pawła, trzęsienia ziemi w więzieniu w Filippi oraz wskrzeszenie Eutycha. Uczyli się także wersetów biblijnych w języku angielskim.

Dzieci zostały podzielone na 3 grupy wiekowe – czerwoną z Nebraski, zieloną z Michigan oraz pomarańczowo-niebieską z Texasu, w których lepiej poznawali język angielski oraz utrwalali znajomość historii biblijnych. Nie zabrakło także warsztatów: zajęć plastycznych, muzycznych oraz gier i zabaw. Dzieci pod okiem 4 amerykańskich nauczycieli oraz 10 polskich opiekunów mogły rozwijać swoje talenty oraz manualne zdolności.

W piątkowe popołudnie dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem wzięli udział w grillu podsumowującym półkolonie. Rodzice obejrzeli zdjęcia, zapoznali się z programem zajęć, a najmłodsi próbowali amerykańskich przysmaków – Smores’ów – czyli pianek z czekoladą i herbatnikami. Wspólny tydzień zakończono niedzielnym rodzinnym nabożeństwem, podczas którego dzieci śpiewały pieśni, których nauczyły się w trakcie półkolonii, teksty biblijne czytane były zarówno po angielsku, jak i po polsku, w liturgii modlili się przedstawiciele dzieci, rodziców oraz amerykańskich opiekunów, a biskup Adrian Korczago podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację półkolonii.

Relację z półkolonii zaprezentuje również redakcja ekumeniczna TVP 2, która w piątek oraz w niedzielę towarzyszyła uczestnikom zajęć. Program został wyemitowany we wtorek 13 sierpnia w TVP 2. Materiał dostępny do obejrzenia TUTAJ.

Półkolonie z językiem angielskim – 22-26.07.2019