Galeria 2017

W ramach obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji, w naszej Parafii przygotowaliśmy cykl spotkań pod wspólną nazwą "Reformacyjny listopad". 3 listopada obył się wykład dra Łukasza Barańskiego zatytułowany: "Praktyczny wymiar Reformacji - Luter o życiu codziennym". 5 listopada wysłuchaliśmy "Koncertu reformacyjnego" Orkiestry ARTIS pod dyrekcją Jean-Claude'a Hauptmanna, Wyszobramskiego Chóru Kameralnego oraz Miriam Matyji. 10 listopada miał miejsce wykład dra Łukasza Barańskiego "Reformacja na Śląsku Cieszyńskim".

W dniach 13-15 października odbył się wspólny wyjazd konfirmantów z parafii Goleszów i Cieszyn do Ośrodka Wczasowego "Ptaszyniec" w Bocheńcu.

W dniu 8 października 2017 roku odbyło się nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw. Po nabożeństwie w sali obok kościoła odbyło się spotkanie dla starszych i chorych członków filiału.

24 września 2017 odbyło się nabożeństwo z okazji pamiątki poświęcenia kościoła w Kozakowicach. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Gaś z parafii Cieszyn, filiał Bażanowice. Obok chóru Kozakowice wystąpił również chór z Bażanowic.

W niedzielę 17 września br. chór męski „Cantus” wyjechał na zaproszenie księdza Ryszarda Pierona na Opolszczyznę, aby wziąć udział w nabożeństwach żniwowych w Oleśnie Śląskim i Zawadzkim – w filiałach parafii w Lasowicach Wielkich.

Jak co roku w dniu, w którym organizujemy Piknik parafialny, po południu spotykamy się z starszymi i niepełnosprawnymi członkami naszej Parafii. Cieszymy się z tego wspólnego spotkania przy Sakramencie Ołtarza, zwiastowanym Słowie i modlitwie. Bardzo ważne było również to, że po nabożeństwie mogliśmy zostać na placu parafialnym, aby zjeść posiłek i porozmawiać.

W dniu 4 czerwca w Parafii konfirmowaliśmy 23 osoby (7 dziewcząt i 16 chłopców). Tego dnia konfirmanci po raz pierwszy przystąpili do Sakramentu Komunii Świętej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ciągu trzech dni po 4 niedzieli pasyjnej spotykali się w Parafii podczas Rekolekcji. W tym roku tematy nawiązywały do życia ks. dra Marcina Lutra