Galeria 2018

W środowy wieczór 12 grudnia 2018 roku zorganizowano kolację dla mężczyzn. Gościem spotkania był ks. Jan Byrt ze Szczyrku-Salmopolu. Mówca podzielił się z zebranymi refleksjami dotyczącymi przychodzącego Pana Adwentu – Jezusa Chrystusa – oraz omówił kilka sytuacji z życia Jana Chrzciciela i jego rodziców, Zachariasza i Elżbiety, zachęcając uczestników do refleksji nad swoim życiem. Wskazywał, jak istotne jest, by dbać o bliską, codzienną więź z Bogiem.

Dnia ósmego grudnia, wczesnym rankiem, przedstawiciele rady parafialnej z rodzinami, oraz duchowni naszej parafii wyruszyli wspólnie w integracyjną podróż na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wiednia. Wyjazd o 5 rano rozpoczęty został przez Biskupa Adriana Korczago modlitwą, a po sprawdzeniu obecności grupa z naszej parafii bezpiecznie ruszyła w podróż. Wygodnie usadowieni uczestnicy już w trakcie jazdy mogli wspólnie podyskutować, a co bardziej niewyspani mogli złapać jeszcze cenne godziny snu ponieważ przejazd trwała kilka godzin.

W niedzielne popołudnie 2 grudnia 2018 roku – w pierwszą niedzielę Adwentu – odbyło się tradycyjne spotkanie starszych i chorych parafian. Nabożeństwo poprowadzili ks. Piotr Sztwiertnia i ks. Bogusław Sebesta, który wygłosił w jego trakcie kazanie. Po nabożeństwie uczestnicy spotkali się w sali parafialnej, by posilić się przygotowanym poczęstunkiem, wspólnie śpiewać adwentowe pieśni, wysłuchać opowiadania przygotowanego przez ks. Piotra Sztwiertnię oraz wykorzystać czas na rozmowy.

2 grudnia w ramach szkółki niedzielnej odbyło się adwentowe spotkanie dla najmłodszych z wszystkich filiałów naszej parafii. Pani Sabina Szłapa przygotowała program specjalnie na tę okoliczność. Tak opowiedziana została historia Bożego Narodzenia. Dzieci miały okazję również czynnie zaangażować się w opowiadaną historię. Wszystko po to aby zastanowić się i znaleźć odpowiedź na pytanie kim są współcześnie chrześcijanie.

Jak co roku w dniu pamiątki reformacji młodzież zgromadziła się późnym wieczorem, aby upamiętniając tę szczególne wydarzenie spotkać się z rówieśnikami i podbudować się także duchowo. W tym roku gospodarzem wydarzenia była nasza, Goleszowska parafia, tak też w wnętrzu naszego kościoła o godzinie 20:30 zgromadzonych zostało prawie 500 młodych ludzi.

16 września 2018 roku w kościele ewangelickim w Goleszowie odbył się koncert pt. Zespół „Śląsk” dla Niepodległej. Ponad godzinny koncert, składający się z najpiękniejszych i najważniejszych pieśni patriotycznych i ludowych w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Goleszowie oraz Parafią Rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Goleszowie.

W sobotę 07-04-2018 odbyło się spotkanie dla małżeństw i narzeczonych. Spotkanie poprowadziło małżeńtwo Nela i Zbyszek Kłapowie z Ustronia, na codzień pracujący w Biblijnym Stowarzyszeniu Misyjnym. Temat spotkania to "Wizja małżeństwa według Bożej recepty". Cały cykl spotkań to "Silne małżeńtwo", i zapraszamy już na następne w maju.