Galeria 2019

W środowy adwentowy wieczór 11 grudnia ok. 40 panów spotkało się na kolejnej kolacji dla mężczyzn. Słowo Boże zwiastował ks. Jan Byrt ze Szczyrku-Salmopolu. Mówca w oparciu o historię uzdrowienia Naamana – dowódcę wojsk aramejskich – wskazywał na to, jak wielkie znaczenie ma składanie przez chrześcijan świadectwa o żywym, działającym Bogu. Proces uzdrowienia został zapoczątkowany przez służącą Naamana, która przekazała wieść, że w jej ojczyźnie żyje prorok, który jest w stanie uzdrowić dowódcę wojsk. Ks. Byrt konfrontował zebranych z pytaniem, jak często są gotowi dzielić się Ewangelią, zachęcać do zmiany sposobu życia tych, których spotykają na co dzień.

24 listopada 2019 roku w Niedzielę Wieczności w goleszowskiej parafii odbyło się nabożeństwo rodzinne, które swoim przebiegiem nawiązywało do biblijnych obrazów nieba.

W czwartkowy wieczór 31 października 2019 roku w goleszowskiej parafii odbyło się reformacyjne nabożeństwo połączone z błogosławieństwem pierwszoklasistów oraz przedstawieniem i błogosławieństwem konfirmantów.

W dniach 18-19 października 2019 roku grupa konfirmantów z naszej parafii przebywała wraz z ks. Piotrem Sztwiertnią i studentem teologii Adamem Bujokiem na integracyjnym wyjeździe w Istebnej.

6 października 2019 roku – tradycyjnie w pierwszą niedzielę po wspomnieniu archanioła Michała – w parafii ewangelickiej w Goleszowie odbyło się Dziękczynne Święto Żniw. Nabożeństwo zainaugurowano procesjonalnym wejściem do kościoła i wniesieniem darów z tegorocznych zbiorów. Liturgię wstępną prowadził ks. Piotr Sztwiertnia, a teksty liturgiczne czytali przedstawiciele rolników – Jolanta Sikora i Krystian Kamieniorz. Kazanie w oparciu o proroctwo Izajasza z 58 rozdziału wygłosił bp Adrian Korczago, który za pomocą praktycznych przykładów motywował słuchaczy do realizacji biblijnego postu, który nakierowany jest przede wszystkim na drugiego człowieka i odpowiedzialności za otoczenie, w którym się żyje.

W dniach 22-26 lipca 2019 roku w goleszowskiej parafii odbyły się półkolonie z językiem angielskim prowadzone przez gości ze Stanów Zjednoczonych. 48 dzieci z Goleszowa i okolic przez pięć dni w godzinach od 9 do 15 poznawało Boże dary, którymi ludzie zostali obdarowani – Ducha Świętego, nauczycieli, wiarę, radość oraz nowe życie. Uczestnicy poznali historię Zesłania Ducha Świętego, Filipa zwiastującego Ewangelię dworzaninowi królowej Etiopii, nawrócenia apostoła Pawła, trzęsienia ziemi w więzieniu w Filippi oraz wskrzeszenie Eutycha. Uczyli się także wersetów biblijnych w języku angielskim.