Galeria 2014

Gwiazdka 2014

Podwieczorek dla Pań - Wierząca czy religijna 2014

11 marca br. odbył się w naszej parafii kolejny Podwieczorek dla Pań. Przybyłe panie przywitała diakon Karina Chwastek–Kamieniorz a ks. Adrian Korczago przedstawił swoje krótkie rozmyślanie oraz wręczył wszystkim upominki. Tym razem nasz gość, pani pastorowa Anna Wantulok przedstawiła temat. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".

Spotkanie o Małżeństwie - Jako mężczyzne i niewiaste stworzył ich - 29.11.2014

Kolejne spotkanie o małżeństwie odbyło się 29 listopada br. Zgromadziło ono wiele osób, a salka parafialna była wypełniona do ostatniego miejsca. Niektórzy pojawili się ze swoimi małymi dziećmi, które miały zapewnioną opiekę i mogły się swobodnie bawić w innym miejscu, pozwalając rodzicom na spokojne wysłuchanie prelekcji ks. Łukasza Stachelka. Więcej czytaj w 46 numerze "Naszej Gazetki".

Dziękczynne Święto Żniw - 2014

Bóg się nami opiekuje. Widzi wszystko co się dzieje w naszym życiu i chce dać siłę do przejścia trudności. Bóg nas zaopatruje. Wszystko co mamy posiadamy od Niego. Dlatego bardziej właściwą postawą jest wdzięczność niż narzekanie. Więcej czytaj w 45 numerze "Naszej Gazetki".

Spotkanie o Małżeństwie - 04.10.2014

Na październikowym spotkaniu o małżeństwie, które ma otwartą formę nie tylko dla osób będących w związkach małżeńskich, ale również planujących je i jeszcze żyjących w pojedynkę, w ciekawych przemyśleniach poprowadził nas ks. proboszcz A. Korczago. Więcej czytaj w 46 numerze "Naszej Gazetki".

Pamiątka poświęcenia kościoła w Kozakowicach - 28.09.2014

28 września br odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji pamiątki poświęcenia kościoła w Kozakowicach. Licznie zebrani parafianie mieli okazję wysłuchać kazania zaproszonego na tę okazję gościa, ks. Tomasza Bujoka z Drogomyśla. Śpiewem usłużył chór żeński z Lesznej Górnej, który oprócz własnego repertuaru zaśpiewał również kilka pieśni z towarzyszeniem chóru miejscowego. Więcej czytaj w 46 numerze "Naszej Gazetki".

Koncert - Gdzie są kwiaty z tamtych lat 31.08.2014

W przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbył się w goleszowskim kościele koncert zatytułowany ,, Gdzie są kwiaty z tamtych lat...” Podczas jego trwania wsłuchać się można było w wojenne wspomnienia ewangelików z naszego terenu. Więcej czytaj w 46 numerze "Naszej Gazetki".

Pamiątka poświęcenia kościoła w Godziszowie 2014

W dniu 17 sierpnia 2014 r., w przepiękny, słoneczny dzień, pomimo, że żniwa nie zostały jeszcze zakończone wielu Godziszowian i sympatyków, nie tylko z okolicy, ale i dalszych zakątków kraju, przybyło na godziszowską ziemię, by wspólnie przeżywać 88. pamiątkę poświęcenia tutejszego kościoła filialnego. Tego dnia nastąpiło również poświęcenie i otwarcie nowego domu gospodarczego. Więcej czytaj w 45 numerze "Naszej Gazetki".

Pamiątka poświęcenia kościoła w Goleszowie 2014

15 sierpnia 2014 w Goleszowie przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się dwa nabożeństwa ( w kościele i na placu kościel-nym ) upamiętniające 229 rocznicę poświęcenia kościoła. Gośćmi, którzy wygłosili kazania byli ks.Jerzy Molin z Torunia (kazanie w kościele) oraz pochodzący z naszej parafii ks.Karol Niedoba (kazanie na placu kościelnym). Więcej czytaj w 25 numerze "Naszej Gazetce".

Pamiątka 100-lecia poświęcenia kościoła w Kisielowie - 20.07.2014

W niedzielę 20 lipca odbyły się w Kisielowie uroczystości dziękczynne za 100 lat posiadania Domu Bożego, w którym najpierw czerpano pociechę w dniach bólu rozstania z bliskimi, następnie karmiono się Słowem Bożym, by wreszcie przebudować istniejący, ciasnawy budynek w kościoła. Więcej czytaj w 45 numerze "Naszej Gazetki".

Tydzień Dobrej Nowiny 2014

Letnie zajęcia dla dzieci w naszej parafii odbyły się w tym roku w Goleszowie i Kozakowicach, pod hasłem: DROGA. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego czy to będąc kierowcą, czy pieszym. Wiemy jakie przepisy obowiązują na drodze i jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać tych, którzy ich nie przestrzegają. Więcej czytaj w 45 numerze "Naszej Gazetki".

Spowiedzisko 2014

Wycieczka Konfirmantów - Wisła Czarne 16-18.05.2014

W dniach 16–18 maja, przebywaliśmy Wiśle Czarne. Podczas kilku dni skupialiśmy się nad tym jak świadomie żyć z Bogiem, interpretując zagrożenia i możliwości jakie niosą różne części naszego ciała: serce, oczy, uszy, usta, ręce i nogi. Analizowaliśmy liczne fragmenty biblijne, które wskazywały na cechy tych części ciała, szczególnie w kontekście naszej duchowości. Więcej czytaj w 44 numerze "Naszej Gazetki".

50-lecie Konfirmacji 2014

W dniu 11 maja 2014 r. konfirmanci rocznika 1950 obchodzili jubileusz swojej konfirmacji. Aby przypomnieć sobie te chwile, do Kościoła w Goleszowie przybyło dwudziestu pięciu spośród siedemdziesięciu, którzy w dniu 7 czerwca 1964 r. po zdaniu egzaminu kościelnego przystąpili do uroczystej konfirmacji w trzecią Niedzielę po Trójcy Świętej. Więcej czytaj w 44 numerze "Naszej Gazetki".

Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej Syców 2014

Druga edycja Mistrzostw Młodzieży EWangelickiej to kontynuacja dawnych Olimpiad, które miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Drużyny sportowe z całego Kościoła stanęły w szranki w różnych dyscyplinach sportowych w Sycowie (woj. dolnośląskie). Młodzież startowała w kategoriach seniorów i juniorów, oddzielnie jako kobiety i mężczyźni. Więcej czytaj w 44 numerze "Naszej Gazetki".

Światowy Dzień Modlitwy - Egipt 2014

W pierwszy piątek marca br. odbyło się nabożeństwo w ramach Światowego Dnia Modlitwy. W tym roku liturgię przygotowały chrześcijanki z Egiptu. Według tej liturgii przebiegło również nabożeństwo w goleszowskim kościele. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".

Rekolekcje Wrocław 21-23.03.2014

W dniach 21–23 marca, 24 osobowa grupa młodzieży wzięła udział w wycieczce rekolekcyjnej do Wrocławia. Przez weekend, przy doskonałej pogodzie mogliśmy poznawać uroki Wrocławia. W czasie naszego pobytu korzystaliśmy z pokoi gościnnych ewangelickiej Parafii Opatrzności Bożej, która położona jest w centrum miasta. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".

Podwieczorek dla Pań - Jakie jesteśmy 2014

11 marca br. odbył się w naszej parafii kolejny Podwieczorek dla Pań. Przybyłe panie przywitała diakon Karina Chwastek–Kamieniorz a ks. Adrian Korczago przedstawił swoje krótkie rozmyślanie oraz wręczył wszystkim upominki. Tym razem nasz gość, pani pastorowa Anna Wantulok przedstawiła temat. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".

Noc Gier 2014

Młodzież naszej Parafii zorganizowała nowe wydarzenie. W nocy 21/22 lutego zaprosiliśmy grupy młodzieżowe z parafii naszej diecezji, aby wspólnie spędzić czas, poznawać się przy tym grając w gry planszowe i towarzyskie. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".

Wieczór Kolęd 2014

W przededniu Święta Epifanii 5 stycznia 2014r odbył się w naszym kościele tradycyjny Wieczór Kolęd. Jego przebieg odbiegał nieco w swym charakterze od poprzednich kolędowań. Więcej czytaj w 43 numerze "Naszej Gazetki".