Galeria 2012

Dzieci śpiewają kolędy - 2012

W czwartkowy wieczór, 29 grudnia br dzieci z chórku Promyki wystąpiły podczas koncertu "Dzieci śpiewają kolędy", w teatrze w Cieszynie.Tego dnia, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek w wykonaniu najmłodszych, dla których ten koncert był wyjątkowym przeżyciem. Wystąpiło 9 chórków z 9 parafii diecezji cieszyńskiej. Nasze "Promyki" zaśpiewały trzy kolędy: Dzisiaj w Betlejem, Przy żłobku Pana w Betlejemie, śpiewajmy Gloria. Więcej czytaj w 35 numerze "Naszej Gazetki".

Gwiazdka w Lesznej Górnej - 26.12.2012

Wspólnie z dziećmi z naszej szkółki przygotowaliśmy program "Pierwsze Boże Narodzenie". Zaangażowaliśmy do niego wszystkie 16 naszych dzieci. Modliliśmy się z nimi o dobre przygotowanie oraz o dobre zdrowie, bo od tego zależało, czy przedstawienie w ogóle się odbędzie. Dzięki łasce Pana Boga 26 grudnia wszyscy w komplecie mogli z radością wystąpić przed zborem w Lesznej Górnej. Więcej czytaj w 35 numerze "Naszej Gazetki".

Podwieczorek dla Pań - 28.02.2012

We wtorek 28 lutego odbył się w naszej parafii kolejny podwieczorek dla pań. Tym razem połączono 2 okazje - Dzień Babci oraz Dzień Kobiet.Jak zwykle przygotowano coś dla ciała i dla ducha. Dla ciała około 300 kanapek, do tego przeróżne, pyszne ciasta, soczyste mandarynki, kawę i herbatę. Przysmaków dla ducha też było wiele. Więcej czytaj w 35 numerze "Naszej Gazetki".

Zjazd chórów Cieszyn - 22.04.2012

Tegoroczny wiosenny zjazd chórów odbył się już kolejny raz w Kościele Jezusowym w Cieszynie. W niedzielę 22.04.2012 na schodach przed kościołem stanęli wszyscy wykonawcy do wspólnej pieśni, tym razem nie było w śród nich chórów z Goleszowa i Dzięgielowa (ze względu na wyjazd dzięgilowian i naszej pani dyrygent na Śląsk). Więcej czytaj w 36 numerze "Naszej Gazetki".

Remont wieży kościelnej - 2012

Po długich przygotowaniach rozpoczęliśmy remont naszej wieży kościelnej. Firma z Górnego Śląska od 15-19 października zbudowała solidne rusztowania obejmujące fronton Kościoła i całość wieży aż po czubek Krzyża. Od piątku 19 października weszła na plac firma blacharska pana Huberta Husara z Nierodzimia. Więcej czytaj w 38 numerze "Naszej Gazetki".

Holandia - 2012

English Bible Camp + Tydzień Dobrej Nowiny - 30.07 - 03.08.2012

W dniach 30.07 - 03.08.12 parafia Ewangelicko - Augsburska w Goleszowie gościła grupę Amerykanów ze stanu Kansas. Przyjechali, by poprowadzić wakacyjne zajęcia dla dzieci. Od poniedziałku do piątku 72 dzieci uczestniczyło w zajęciach. Pomocna była grupa młodzieżowa, która w charakterze tłumaczy i wolontariuszy pomagała Amerykanom przeprowadzić wszystkie zajęcia. Więcej czytaj w 37 numerze "Naszej Gazetki".

Piknik Parafialny - 24.06.2012

W trzecią niedziele po Trójcy św. tj 24 czerwca br odbyło się w Goleszowie kolejne nabożeństwo rodzinne. Było ono uroczyste ponieważ dziękowaliśmy Bogu za kolejny rok szkolny. Towarzyszył nam nowy zespół młodzieżowy, który powstał specjalnie na tę okazję. Zespół poprowadził liturgię młodzieżową, kilkoro spośród młodzieży czytało Psalmy, zaś dzieci zaprezentowały krótki program. Nabożeństwo było połączone ze Spowiedzią i Komunią św. Więcej czytaj w 36 numerze "Naszej Gazetki".

 Wycieczka Chóru Mieszanego - Sandomierz, Lublin - 16 - 20.08.2012

Jest 16 dzień sierpnia, godzina 5 rano, chórzyści Chóru Mieszanego, wraz z męskim chórem "Cantus", po odśpiewaniu "Kiedy ranne wstają zorze" autokarem firmy "Kubala" udają się do pierwszego celu naszej czterodniowej wyprawy. W miarę zbliżania się do kresów wschodnich naszego kraju, nawet przyroda dostarcza nam wiele atrakcji. Więcej czytaj w 37 numerze "Naszej Gazetki".

Wycieczka Rady Parafialnej - "Śladami Lutra" - 7 - 10.06.2012

Tegoroczna wycieczka Rady Parafi alnej rozpoczęła się w czwartek 7 czerwca, późnym wieczorem i zakończyła się w niedzielę 10 czerwca, przed północą. Członkowie Rady Parafialnej, Komitetu Parafi alnego, Parafi anie oraz Duchowni, razem wybrali się na wyprawę, aby zwiedzić miasta związane z Marcinem Lutrem. Dowiedzieliśmy się więcej o wydarzeniach z nim związanych, o jego życiu oraz o jego żonie Katarzynie Luter. Co więcej, chcieliśmy także spędzić ze sobą trochę czasu, poznać się bardziej oraz budować dobre relacje. Więcej czytaj w 36 numerze "Naszej Gazetki".

Podwieczorek dla Pań - Dzień Matki - 29.05.2012

Z okazji Dnia Matki, we wtorek 29 maja odbył się w naszej parafii kolejny Podwieczorek dla Pań. Na początku, jak przystało na tę okazję, zabrzmiała stara, śląska pieśń o mamie – „Najmilejsza w życiu jest mi mama”, ilustrowana zdjęciami matek z dziećmi. Więcej czytaj w 36 numerze "Naszej Gazetki".

Konfirmacja - 20 maja 2012

20 maja 2012 roku w kościele w Goleszowie odbyła się konfirmacja. Więcej czytaj w nr 36 "Naszej Gazetki

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej w Poznaniu - 27-30.04.2012

W dniach 27–30 kwietnia odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej w Poznaniu. Pomimo ograniczonej ilości nagród można powiedzieć, że każdy uczestnik spisał się na medal. Pierwszego dnia czekał na nas grill oraz koncert zespołu N. O. C. Następnie udaliśmy się do ZSGD by tam odpocząć przed czekającymi nas zawodami. Więcej czytaj w 36 numerze "Naszej Gazetki".

Światowy Dzień Modlitwy 2012 - Malezja

Przełom lutego i marca był dla kobiet z naszej parafii bardzo pra-cowity. Kilka dni po podwieczorku dla pań odbyła się kolejna uroczystość przygotowana przez kobiety - Światowy Dzień Modlitwy, który obchodzony jest każdego roku w ponad 170 krajach na całym świecie, zawsze w pierwszy piątek marca. Więcej czytaj w 35 numerze "Naszej Gazetki".

Tydzień Dobrej Nowiny - 8-11.02.2012

W czasie ferii dzieci się nudzą. Ale w Lesznej nie musiały, bo mogły spędzić 3 dni z rówieśnikami na zorganizowanym dla nich zimowym klubie biblijnym. Głównym bohaterem spotkań był Dawid nastolatek, który miał odwagę przeciwstawić się złu. Więcej czytaj w 35 numerze Naszej Gazetki".