Dziękczynne Święto Żniw w Kozakowicach

W niedzielę 8 października 2017 roku w kościele w Kozakowicach odbyło się dziękczynne nabożeństwo z okazji Święta Żniw. W tym uroczystym dniu Kozakowiczanie po brzegi wypełnili nasz uroczy kościółek, który zachwycał wszystkich pięknie przystrojonym wnętrzem. Ołtarz aż uginał się od wszelkiego rodzaju warzyw i owoców, a całości wystroju dopełniały piękne dekoracje z kwiatów.

Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystym wejściem ks. Łukasza Stachelka i ks. Piotra Sztwiertni wraz z dziećmi ze szkółki niedzielnej niosącymi na ołtarz Biblię, chleb i winogrona.  Nabożeństwo uświetnił swoimi pieśniami miejscowy chór mieszany z Kozakowic, pod dyrekcją pani Halin Molin-Pinkas, a kazanie wygłosił ks. Piotr Sztwiertnia. Na nabożeństwo w sposób szczególny, zaproszone zostały osoby starsze i chore które miały możliwość w tym świątecznym dniu przystąpienia do Stołu  Pańskiego.

Po nabożeństwie na każdego czekała miła niespodzianka w postaci pysznego bochenka chlebka i świeżego masełka dzięki czemu każdy mógł w domu podzielić się ze swoimi bliskimi wspominając wspaniałą atmosferę panującą w kościele. Niespodziankę przygotowali niezawodni Państwo H. i J. Łomozikowie oraz Państwo A. i E. Tomicowie.

Na tym jednak uroczystości się nie zakończyły gdyż po nabożeństwie odbyło się spotkanie dla osób starszych i chorych, gdzie nasi seniorzy miło wspólnie spędzili czas, posilając się pysznymi ciastami i kanapkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tego jakże miłego niedzielnego dopołudnia.

Lidia Gibiec

 

Zobacz ZDJĘCIA

Dziękczynne Święto Żniw w Kozakowicach