Wyjazd konfirmantów do Bocheńca

W tym roku do Konfirmacji przygotowuje się grupa 21 młodych osób. Spotykają się regularnie w piątkowe popołudnia na naukach konfirmacyjnych gdzie mogą poznawać naszą Parafię.

Jednak piątek 13 października wyglądał inaczej niż dotychczasowe spotkania. Zamiast w sali parafialnej spotkaliśmy się w autobusie by pojechać do Bocheńca koło Kielc. Niestety nie cała grupa, bo 17 osób ruszyła w drogę razem z ks. Piotrem Sztwiertnią i ks. Łukaszem Stachelkiem. Resztę miejsc w autobusie zajęli konfirmanci z cieszyńskiej parafii wraz z duszpasterzami, ks. Marcinem Podżorskim i ks. Łukaszem Gasiem. Wspólnie tworzyliśmy 70-osobową grupę.

Późnym wieczorem dojechaliśmy do Ośrodka Wczasowego „Ptaszyniec”. A po kolacji mieliśmy zajęcia integracyjne oraz pierwszy z trzech tematów w ramach projektu „Wierzę, więc jestem”.

W sobotę po śniadaniu i porannej modlitwie wyruszyliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Niestety wyprawa się nie udała, z powodu awarii autobusu (podczas zawracania zawiesił się tyłem na skarpie). Po długich manewrach i z pomocą życzliwych ludzi udało się ruszyć dalej. Niestety nie zdążyliśmy już do Centrum, ale za to zwiedziliśmy zamek Chęciny. Po powrocie młodzież mogła wybrać zajęcia, w których chce wziąć udział: piłka nożna, siatkówka, gry planszowe.

Przed kolejnym tematem projektu „Wierzę, więc jestem” konfirmanci konkurowali w budowaniu jak najwyższej wierzy przy użyciu 100 słomek. Najwyższa budowla, która się sama utrzymała miała około metra wysokości. Po kolacji, zrealizowaliśmy ostatni z tematów projektu, w trakcie, którego młodzież wymyślała projekty diakonijne, które chciałaby zrealizować.

W niedzielę rano mogliśmy przeżywać wspólnie nabożeństwo z specjalnie przygotowaną na ten wyjazd liturgią. I tak zakończył się nasz pobyt w Bocheńcu, a my wyruszyliśmy w drogę powrotną, by w niedzielne popołudnie dotrzeć do Goleszowa.

Obejrzyj ZDJĘCIA

Wyjazd konfirmantów do Bocheńca