Zakończenie EDK i Piknik parafialny

W roku jubileuszu 500 lat Reformacji ewangelicy na całym świecie dziękują Bogu za liczne błogosławieństwa, których im udzielił. We wszystkich diecezjach i wielu parafiach członkowie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce organizowali uroczystości jubileuszowe. Przygotowano również wydarzenia o charakterze ogólnopolskim i takim były Ewangelickie Dni Kościoła (EDK), które w dniach 15-18 czerwca odbywały się w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie i Bielsku-Białej. W nawiązaniu do hasła biblijnego z Listu do Hebrajczyków 13,8 „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki” uczestnicy spotkania przyglądali się historii, teraźniejszości i przyszłości Kościoła.

W tym czasie parafie gościły ewangelików  z innych części naszego kraju. I tak w Goleszowie gościliśmy współwyznawców z Szczecina, Grudziądza i Mrągowa. Goleszowianie otworzyli swoje domy, by nasi współbracia mogli te kilka dni spędzić w dobrej i serdecznej atmosferze.

Po trzech dniach Ewangelickich Dni Kościoła, zakończenie tego święta miało miejsce w poszczególnych parafiach Diecezji cieszyńskiej.

W Goleszowie właśnie w tym dniu – 18 czerwca, parafianie przygotowali Piknik, podczas którego spędzaliśmy czas z naszymi gośćmi. Nabożeństwo było połączone z uroczystością zakończenia roku szkolnego, dlatego w prowadzenie i przebieg byli zaangażowani uczniowie i nauczyciele. Mogliśmy również przystąpić do Sakramentu Ołtarza, by w ten szczególny sposób budować społeczność z Chrystusem i z sobą nawzajem. Kazanie wygłosiła diakon Izabela Sikora z Szczecina.

Po nabożeństwie na placu parafialnym rozpoczął się piknik. Mogliśmy spróbować  takich przysmaków  jak: dania z grilla, grochówka, ciasta i popcorn. Ponadto ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowali narzędzia swojej pracy oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy pikniku korzystali z fotobudki, mogli wypróbować się w strzelaniu z łuku sportowego, pomalować twarz czy sprawdzić się w umiejętnościach sportowych. Ale przede wszystkim spędzili czas na rozmowach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego pikniku: przygotowanie placu, posiłków, upieczenie ciast i wolontariat. Cieszymy się, że tak wielu z nas pozostało po nabożeństwie by jeszcze kilka chwil  być razem.

Gdy nasi goście ruszali w drogę powrotną do swoich domów, pożegnaliśmy ich śpiewem i modlitwą.

Ewangelickie Dni Kościoła były dla nas bardzo ważnym wydarzeniem podczas którego mogliśmy budować relacje między sobą nawzajem i szukać relacji z Bogiem, któremu jesteśmy wdzięczni za to jak dotąd nas prowadził.

 

Zobacz ZDJĘCIA

Zakończenie EDK i Piknik parafialny