II Koncert Charytatywny

2 marca 2019 roku Stowarzyszenie Muzyczne ARTIS zorganizowało II Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Artis. W programie koncertu znalazły się utwory muzyki klasycznej i filmowej. Tym razem zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację Andrzeja Mizi.

Stowarzyszenie Muzyczne ARTIS oraz Orkiestra Kameralna Artis pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i ten sobotni wieczór zechcieli spędzić na koncercie. Przeprowadzona zbiórka na leczenie i rehabilitację Andrzeja Mizi wyniosła 10 533,61 zł.

Dziękujemy bardzo za Waszą hojność, za to, że nie jesteście obojętni na sytuację, w której znalazł się Andrzej i jego bliscy. „Ile dasz dobrego z siebie – tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie”.

Kilka słów o Andrzeju Mizi:

„Urodziłem się 5 listopada 1978 roku w Wiśle. Do przedszkola i szkoły podstawowej uczęszczałem w Goleszowie. Później uczyłem się w Cieszynie. Służbę wojskową odbyłem w Górze Kalwaria. W 2006 roku założyłem firmę „Miziex” w Goleszowie, która zajmuje się skupem złomu oraz handlem opałem i sypkimi materiałami budowlanymi.
Mam żonę i czwórkę dzieci. Najstarszy Antoś ma 12 lat. Jasio ma 10 lat, Kubuś 7, a najmłodsza Hania 3 latka.
We wtorek 20 listopada 2018 roku uległem poważnemu wypadkowi na drodze ekspresowej S52. Uderzył we mnie TIR. Helikopter odtransportował mnie do szpitala św. Barbary w Sosnowcu, w którym przeszedłem poważną operację lewej nogi. Groziła mi amputacja. Połamane miałem nie tylko nogi, ale również miednicę. Od 15 stycznia 2019 roku przebywam u rodziców w Goleszowie. Wspiera mnie cała rodzina, za co im bardzo dziękuję. Zawsze byłem otwarty na ludzi, którzy potrzebowali pomocy i nigdy nikomu nie odmówiłem. Teraz ja potrzebuję wsparcia ponieważ opatrunki oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne.
Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc. Andrzej Mizia.”

II Koncert Charytatywny