Rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży

Okres pasyjny zawsze oznacza dla naszej Parafii wyzwanie związane z rekolekcjami dla uczniów szkół znajdujących się w Goleszowie i Kisielowie. I tak w dniach 7-9 marca w sali parafialnej w Goleszowie odbywały się 1,5 godzinne zajęcia dla uczniów w dwóch grupach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Grupa około 130 dzieci z Szkoły Podstawowej w Goleszowie to w zdecydowanej większości nasi parafianie. Natomiast grupa młodzieży licząca około 90 osób to parafianie z Goleszowa, Cisownicy, Dzięgielowa i Cieszyna (Bażanowice, Puńców), czyli wszystkich tych, którzy mieszkają w Gminie Goleszów i uczęszczają do miejscowego gimnazjum.

W dniach 14-16 marca zajęcia zostały przeprowadzone dla dzieci w Szkole Podstawowej w Kisielowie.

Program był oparty na trzech tematach brzmiących: Niecierpliwość, Wzór i Doskonałość. Te same tematy odpowiednio przygotowane dla grup wiekowych, były przeprowadzone w obydwu grupach. Nawiązywały do wydarzeń Wielkiego Tygodnia od wjazdu Jezusa do Jerozolimy, do Wielkanocy. Naszym celem było zwrócenie uwagi na wyjątkowość tego co się wydarzyło w Wielkim Tygodniu w Jerozolimie oraz odniesienie tych wydarzeń do naszego życia – powinny mieć wpływ na podejmowane przez nas decyzje oraz na to w jaki sposób żyjemy. Konsekwencję tego co Jezus dla nas zrobił jest życie wieczne, które zaczyna się już tu i teraz, a my nie możemy pozostawać na to obojętni.

Spotkanie były prowadzone przez ks. Marcina Liberackiego, p. Annę Iskrzyckę (zastępującą w czasie urlopu do końca czerwca br. d. Karinę Chwastek-Kamieniorz jako katechetka w Szkole Podstawowej), oraz ks. Łukasz Stachelek. Każdego dnia podczas przerwy w zajęciach dla uczestników rekolekcji był przygotowany poczęstunek.

zobacz zdjęcia →

 

 

Rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży