Światowy Dzień Modlitwy – Kuba

W pierwszy piątek marca br.(4.03.2016) odbyło się nabożeństwo połączone z obchodami Światowego Dnia Modlitwy. ŚDM to już 129 letnia tradycja i skupia wokół siebie chrześcijan różnych wyznań. W Polsce pierwsze nabożeństwo ŚDM odbyło się 4 marca 1927 roku w Łodzi.

W tym roku liturgia nabożeństwa została przygotowana przez Kubański Komitet Światowego Dnia Modlitwy pod słowem „Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie”. W naszym kościele w Goleszowie nabożeństwo przebiegło według wyznaczonej liturgii. Wszystkich zebranych przywitał proboszcz bp Adrian Korczago, a kazanie wygłosiła przełożona diakonatu Eben-Ezer siostra Ewa Cieślar, teksty liturgiczne przeczytały panie Grażyna Raszka, Jolanta Hanus, Anita Cieślar, Renia Sikora, Justyna Tomica i Zofia Bury, zaś śpiewem pieśni z Kuby usłużył połączony chór mieszany z Goleszowa i żeński z Lesznej G. pod dyr. pani Anny Stanieczek i Jolanty Pecold.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do sali parafialnej, gdzie odbyła się druga część spotkania. Zostały przygotowane kulinarne atrakcje i prezentacja o Kubie. Pani Teresa Abreu Orta mieszkała w tym kraju 19 lat i opowiedziała historię o tym zakątku świata.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Światowy Dzień Modlitwy – Kuba