Ewangelicki Bal Młodzieży 2020

W sobotę 8 lutego 2020 roku dziesięć osób z naszej parafii wzięło udział w 2. Ewangelickim Balu Młodzieżowym.

Wspominając świetną zabawę w ubiegłym roku, także i tym razem postanowiliśmy wyruszyć do Brennej, gdzie młodzież Parafii w Brennej-Górkach zorganizowała po raz drugi (i mamy nadzieję nie ostatni) Ewangelicki Bal Młodzieży.

Już o 16:15 ruszyliśmy wspólnie w kierunku OSP Brenna Centrum, gdzie od 17:00 miała rozpocząć się zabawa. Elegancko ubrani, z obowiązkowymi niebieskimi dodatkami (taki był bowiem wymóg tegorocznego balu), siedmioro pań i trzech panów (w tym jeden ksiądz) wyruszyliśmy na „podbój parkietu”. Zanim zagrano pierwsze dźwięki przywitali nas gospodarze. Ks. Roman Kluz zmówił modlitwę, po czym wraz z Ewą Cieślar (liderką młodzieżową) utworzyli pierwszą parę polonezowego korowodu. Cały parkiet ciasno zapełniło 126 osób wykonujących kolejne figury, przejścia, połączenia i przetasowania par, robiąc wykrok co trzeci takt rozbrzmiewającego poloneza. Zaraz potem odbyła się pierwsza z gier, mających pomóc w zapoznaniu się uczestnikom, którzy przyjechali z najróżniejszych miejsc naszej diecezji i całej Polski (najdalszą podróż odbył uczestnik, który przyjechał aż z Bełchatowa).

Cała zabawa trwała aż do 00:30, po czym należało rozwieźć młodzież od domów, abyśmy następnego dnia odrobinę niewyspani lecz szczęśliwi mogli wziąć udział w nabożeństwie. Zdecydowanie czekamy już na następny rok, aby móc znowu pojechać.

 

Ewangelicki Bal Młodzieży 2020