Kolędowy poranek

W Święto Epifanii 6 stycznia 2020 w goleszowskim kościele odbył się kolędowy poranek. Wzięły w nim udział wszystkie chóry naszej parafii oraz gościnnie chór z parafii w Międzyrzeczu.

Zebranych słuchaczy „Wierszem na Boże Narodzenie” Wojciecha Młynarskiego powitał bp Adrian Korczago, zachęcając do wsłuchania się w niezwykłe przesłanie zawarte w śpiewanych przez chóry kolędach. Jako pierwszy wystąpił chór z Kozakowic pod dyrekcją Haliny Molin-Pinkas. Wykonał kolędy „Cicho śpi” oraz „Świąt godowych nadszedł czas”. Chór mieszany pod kierownictwem Izabeli Michalik zaśpiewał „Oj Maluśki” z akompaniamentem skrzypiec Anny Stanieczek i Małgorzaty Konarzewskiej, a także „Z nieba wysokiego”. Następnie wystąpił chór żeński z Lesznej Górnej pod dyrekcją Jolanty Pecold, który wykonał wiązankę kolęd „A wczora z wieczora”, „W dzień Bożego Narodzenia” oraz „Dziś w stajence mały Jezus się urodził”. Chór męski „Cantus” prowadzony przez Annę Stanieczek zaśpiewał „Cudowną różdżkę” oraz „Kolędę zadumy”. Podsumowaniem pierwszej części poranku było epifanijne rozważanie bp. Adriana Korczago, nawiązujące do historii gwiazdy betlejemskiej prowadzącej mędrców do nowonarodzonego Jezusa.

W drugiej części kolędował chór z Międzyrzecza pod dyrekcją Agnieszki Brzezickiej, który wykonał blok kolęd: „Raduj się świecie”, „Nad Betlejem”, „Triumfy”, „Cicha noc”, „Gore gwiazda”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dziś w stajence” i „Bóg się rodzi”. Wystąpił także chór „Sola Fide” pod kierownictwem Małgorzaty Konarzewskiej śpiewając kolędy „Nuż my dziś krześcijani” i „African Noel”, zespół „Hosanna” prowadzony przez Janusza Fobra wykonał „O błogosławiony” i „Anioł pasterzom mówił”, a chór dziecięcy „Promyki” zaśpiewał „Święty czas”, „Choinkowe święta”, a wraz z „Sola Fide” wykonał kolędę z musicalu Metro „Uciekali, uciekali”.

Kolędowanie przeplatane było utworami Wojciecha Młynarskiego – „Kolędą dla zranionych” i „Kolędą na cały rok” oraz „Pastorałką braterską” Andrzeja Sikorowskiego, które odczytała Marzanna Kunkel-Korczago. Bp Adrian Korczago podziękował wszystkim dyrygentom oraz udzielił zebranym w kościele Bożego błogosławieństwa.

Kolędowy poranek