Konferencja delegatek Kół Pań w Goleszowie

W sobotę, 6 mają br odbyło się w naszej parafii diecezjalne spotkanie delegatek Kół Pań. Reprezentowane były parafie: Istebna, Wisła, Jaworze, Cieszyn, Bielsko i Goleszów.  Zorganizowała je Diecezjalna Komisja Kobiet.  Jej przewodnicząca diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk przedstawiła referat nt Co łączy te Katarzyny? Temat wpisywał się w obchody 500 lat Reformacji, ponieważ traktował o kobietach związanych nie tylko z epoką, ale przede wszystkim z reformacyjnymi założeniami. Zaprezentowane zostały sylwetki Katarzyny von Bora – żony Marcina Lutra, Katarzyny Staritz – pierwszej kobiety duchownego w przedwojennym Wrocławiu oraz anonimowej kobiety – współczesnej żony, matki, przyjaciółki…. Wszystkie trzy łączyła miłość do Jezusa Chrystusa, służba Jego Kościołowi oraz niezwykła kobieca mądrość i odwaga. Życie każdej z nich było inne, różniły je czasy, wiek, rodzina, wykształcenie…słowem, wszystko, ale oddanie swojego życia, by głosić Dobrą Nowinę nawet za cenę wolności, było wspólnym mianownikiem dla postaw każdej z kobiet.

W pierwszej części spotkania uczestniczki przywitał ks bp.A.Korczagoż życząc, jako gospodarz parafii, byśmy zachęceni Bożym Słowem z Listu Ap.Piotra, wyznaczonego na ten dzień z książeczki z Biblią na co dzień, nie martwiły się, ale powierzały wszystkie troski i zmartwienia Bogu. On ma o nas staranie.

Kolejnym punktem spotkania było krótkie rozważanie na podstawie wiersza z Listu do Hebrajczyków: Słowo Boże jest żywe i skuteczne…ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny. Przedstawiła je diakon Karina Chwastek-Kamieniorz.

Śpiew podczas spotkania prowadził specjalnie na tę okazję powołany zespół.

W części końcowej pani Anna Wantulok poprosiła wszystkie panie o przedstawienie się i  zaprezentowanie w kilku zdaniach działalności kół pań w swoich parafiach. Zaprosiła również do wzięcia udziału w Forum Kobiet Luterańskich, które po raz pierwszy od 25 lat odbędzie się poza Warszawą, w ramach  Ewangelickich Dni Kościoła, w dniach 15-18 czerwca, na terenie naszej Diecezji.

diakon Karina Chwastek-Kamieniorz

 

Obejrzyj zdjęcia

Konferencja delegatek Kół Pań w Goleszowie