Wyjazd konfirmantów do Żor

Młodzież przygotowująca się do konfirmacji (odbędzie się 4 czerwca) wyjechała na wycieczkę rekolekcyjno-integracyjną do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Żorach. Wyjazd miał miejsce w dniach 3-5 lutego.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od spotkania z proboszczem ks. Bartoszem Cieślarem oraz zapoznania z nowym miejscem. Już w piątek konfirmanci rozpoczęli pierwszy z trzech tematów projektu „Wierzę, więc jestem…”, który brzmiał „… usprawiedliwiony.”

Sobota była najbardziej intensywnym dniem, ponieważ kontynuowaliśmy kolejne tematy projektu: „Wierzę, więc jestem… wolny” oraz „Wierzę, więc jestem… by służyć”. Ponadto spacerując poznaliśmy miasto Żory, a ks. Bartosz opowiedział nam o żorskiej Parafii. Nie zabrakło również aktywności sportowej w postaci wyjścia do kręgielni oraz na lodowisko. Sobotni wieczór był również czasem na rozmowy oraz gry integracyjne.

Niedzielę rozpoczęliśmy nabożeństwem, po którym mieliśmy spotkanie z konfirmantkami parafii Żory, z którymi wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Ognia.

Ten wspólnie spędzony czas był bardzo wartościowy, ponieważ mogliśmy się lepiej poznać, zintegrować, jak również przygotować zarys projektu diakonijnego, który będziemy chcieli w najbliższym czasie zrealizować. Szkoda tylko, że spora część grupy ze względu na choroby oraz zdarzenia losowe nie mogła pojechać.

Koszt udziału uczestników został całkowicie pokryty przez Parafię.

Wyjazd konfirmantów do Żor